Kostka brukowa na tarasie

Większości osób kostka brukowa kojarzy się z alejkami w parkach czy podjazdami przy domach jednorodzinnych. Ma ona jednak o wiele więcej zastosowań. W ostatnich latach bardzo popularne stały się tarasy wykładane kostką. I nic w tym dziwnego – właśnie w tym miejscu właściwości kostki są niezwykle pożądane.

Taras nie musi być drewniany!

Do niedawna za tradycyjny taras uznawało się taras wykończony drewnem. Drewno na tarasie wygląda niewątpliwie naturalnie i pięknie, jednak generuje sporo problemów. Przede wszystkim jest mało wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i warunki pogodowe. Drewno co jakiś czas trzeba konserwować. Łatwo też niszczy się od przesuwania po nim mebli ogrodowych czy gzowego grilla. Gdy taras jest mokry, drewniane deski stają się śliskie i niebezpieczne. Kostka brukowa rozwiązuje te wszystkie problemy. Jest bardzo mocna, taras cierpliwe zniesie więc nawet największe obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Po kostce śmiało można przeciągać leżaki czy fotele, nie musimy obawiać się, że powstaną na niej nieestetyczne rysy czy odpryski. Kostka jest bezpieczna nawet po deszczu, a do tego – kompletnie bezobsługowa. Po położeniu służy właścicielowi przez lata.

Styl i elegancja

Kostka brukowa jest nie tylko bardzo wytrzymała, ale również… ładna. Wygląda bardzo schludnie i elegancko. Taras z kostki może mieć jeden kolor, przy większych tarasach jednak można pokusić się o ułożenie ciekawych, wielokolorowych wzorów. Kostka jest ponadczasowa i pasuje do każdego stylu domu. Sprawdzi się zarówno na tarasie tradycyjnego, przytulnego domku, jak i nowoczesnego, minimalistycznego domu lub siedziby firmy. Kostkę można kupić w różnych kształtach, co daje jeszcze większe możliwości aranżacyjne. Obecnie dostępne są kostki przypominające kamienne bloki, które wyglądają bardzo naturalnie i mniej ozdobnie niż te w tradycyjnym kształcie. Kostka nigdy nie wychodzi z mody, taras nią wyłożony będzie więc wyglądał nowocześnie i elegancko przez długie lata.

Kostka brukowa